Dodany: 2012-06-14 14:36:20

 

Podatek leśnyLas znajduje się na gruncie, a wtedy mamy do czynienia z gruntem leśnym. Od gruntu leśnego jak prawie od wszystkiego w kraju obowiązują podatki. Niestety lasu dotyczy to też. Podatek leśny to ciekawa instytucja w państwie polskim, oceniają to spece z biuro księgowe warszawa. W potrafią sprawdzić czy właściwie został ci naliczony podatek leśny.

 

Nie każdy wie jak to policzyć i w ten sposób nie wiedza jak go sprawdzić od tego jest biuro księgowe warszawa. Podatek leśny wynosi 2,5 ceny metra sześciennego drewna z ostatniego skupu za hektar posiadanego gruntu leśnego zwanego lasem. Tak wygląda instytucja podatku leśnego.

 

Podatek leśny dotyczy ziemi klas 1-4 ziemie klas 5 i 6 są z niego zwolnione. Klasy ziemi obrazują urodzajność gleby ziemi jaką posiada dany człowiek, rolnik. Poza zwolnieniami na podstawie klas ziemi nie ma żadnych innych trudno jest to uzasadnić i zrozumieć takie mamy podatki i prawo nakazuje ich płacenie oraz przestrzeganie tego obowiązku podatkowego. Leśny podatek to opłata za posiadanie gruntów leśnych, uiszcza się ja na konto gminy w której ziemia leży.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatek leśny
Nick: