Dodany: 2012-11-06 11:14:30

 

Zasady rachunkowości – zasada istotności To co istotne zawsze ujawniać, to co mniej istotne mieć opisane, ale niekoniecznie musi być to zawierane w raporcie, czy planie rachunkowym za dany okres. Takie rozliczenie jest czymś co powstało przy użyciu zasady istotności w procesie jakim jest rachunkowość.

 

Biuro rachunkowe kraków zawsze twierdzi, że najważniejsze jest to, by zawsze skrupulatnie wszystkie istotne sprawy, wydatki i koszta zawierać w tym , czym jest raport. Taka zasad istotności jest ogromnie ważna, by całość była rzeczywista, była nieprzekłamanym obrazem rzeczywistości, która nie zawsze jest atrakcyjna, jednak należy zawsze ująć to w raporcie, by nie trzeba było później niepotrzebnie przejmować się tym, że być może raport został nieco naciągnięty, co z pewnością szybko wyjdzie.

 

Biuro rachunkowe kraków uważa, że zachowanie zasady istotności, jak i innych zasad rachunkowości to podstawa dla każdej legalnie działającej firmy. W innym wypadku nie tylko nie możemy mówić o profesjonalizmie, ale i często o zwykłym oszustwie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zasady rachunkowości – zasada istotności
Nick: