Dodany: 2013-01-02 12:47:59

 

CłoCło to według biura jakim jest biuro rachunkowe szczecin to opłata, którą pobiera państwo w przypadku przemieszczania towarów poza jego granice administracyjne. Każdy kto kupuje produkty zagraniczne musi opłacić cło przed opuszczeniem terytorium danego kraju.

 

Niektóre państwa oprócz cła importowego stosują także cło eksportowe, co podkreśla biuro rachunkowe szczecin. Państwo pobiera cło w celu zwiększenia swojego budżetu krajowego, dzięki czemu gospodarka może płynniej funkcjonować. Poza tym jest to ochrona rynku krajowego i dbałość o towary pochodzące z danego państwa.

 

Istnieje wiele rodzajów ceł stosowanych na całym świecie. Przede wszystkim są to cła importowe, eksportowe oraz tranzytowe. Jednak istnieją także inne podziały ze względu na charakter ekonomiczny (cło fiskalne, ekspansywne, ochronne), na wysokość ceł (specyficzne, kombinowane), na rodzaj taryfy celnej (maksymalne, optymalne, minimalne) i zróżnicowanie traktowania (preferencyjne, dyskryminacyjne). Niektóre organizacje nakłaniają państwa do zmniejszenia ceł, jak zaznacza biuro rachunkowe szczecin..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Cło
Nick: