Dodany: 2013-01-02 12:50:17

 

Podatek Podatek, jak podkreśla biuro rachunkowe szczecin, to nic innego jak obowiązkowe dla wszystkich świadczenie pieniężne na rzecz państwa i realizacji jego zadań. Podatki powinny posiadać cztery nierozłączne ze sobą cechy a mianowicie nieodpłatność, bezzwrotność, powszechność oraz przymusowość.

 

Poza tym biuro rachunkowe szczecin wyróżnia podatki bezpośrednie oraz pośrednie. Podatki bezpośrednie są odgórnie nałożone na nasze dochody a pośrednie na produkty i usługi, z których korzystamy. Istnieje bardzo wiele typów podatków, jakimi zajmuje się na co dzień biuro rachunkowe szczecin. Przede wszystkim mamy podatki dochodowe od osób fizycznych, podatki od osób prawnych, obowiązkowe składki ubezpieczeniowe i zdrowotne, podatki od nieruchomości, gruntów, podatek leśny oraz rolny i wiele innych.

 

Inny podział podatków to ich funkcje ( fiskalna, stymulacyjna, regulacyjna, informacyjna). System podatkowy został stworzony już w czasach starożytności, kiedy podatkami były obciążone poszczególne grupy ludzi. Współcześnie opodatkowane jest całe społeczeństwo i gospodarka..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatek
Nick: