Dodany: 2013-01-02 12:52:13

 

DywidendaDiwidenda to nazwa pochodząca z języka łacińskiego, co oznacza dosłownie rzecz do podziału. Jest to część zysku netto, jaką musza podzielić się poszczególni wspólnicy w spółce lub akcjonariusze.

 

Jak zaznacza biuro rachunkowe szczecin, wysokość takiej dywidendy wyliczana jest corocznie i bierze się wtedy od uwagę roczny wynik finansowy, jaki osiągnęła dana spółka. Spółka wypłaca dywidendę wspólnikom lub akcjonariuszom po specjalnym posiedzeniu, na którym zatwierdzane są szczegóły odnośnie wysokości pieniędzy jakie otrzyma każdy wspólnik.

 

Istotne jest także wyznaczenie terminu wypłaty takiej dywidendy, co zaznacza biuro rachunkowe szczecin. W celu wypłacenia dywidendy spółka musi zakończyć rok obrotowy. Ponadto należy spisać sprawozdanie finansowe, w czym pomoże biuro rachunkowe szczecin. Kolejnym warunkiem jest wspólne zatwierdzenie takiego rocznego sprawozdania finansowego. Wszystkie informacje na temat dywidendy w poszczególnych latach można znaleźć w finansowych sprawozdaniach spółki..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dywidenda
Nick: