Dodany: 2013-05-09 14:21:13

 

Spółka komandytowaWiele jest form prowadzenia działalności gospodarczej. Jedną z nich jest spółka. Spółki z kolei także dzielą się na wiele spółek ich rodzaje są bardzo mnogie i różnią się od siebie przede wszystkim formą.

 

Wybór odpowiedniej na nasze warunki i daną sytuację to zadanie skomplikowane, ale może nam w tym pomóc biuro rachunkowe częstochowa. W ramach oferowanych usług biuro rachunkowe częstochowa jest zdolne do udzielania pomocy w księgowaniu także dla spółek komandytowych. Spółka komandytowa jest podmiotem w którym występują dwa typy wspólników jeden jest komandytariuszem a drugi komplementariuszem.

 

Wszystkie różnice między nimi są dobrze znane biuro rachunkowe częstochowa. Komplementariusz jest osobą, która wnosi większy wkład finansowy do spółki, ale mniej udziela się oficjalnie i nie jest ujawniona w nazwie spółki. Natomiast komandytariusz jest kimś kto wnosi mniejszy skład finansowy do spółki, ale zajmuje się jej bieżącymi sprawami. Jego imię jest ujawnione w nazwie spółki i to on prowadzi firmę oraz zajmuje się jej reprezentowaniem..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Spółka komandytowa
Nick: